Monika Lewandowska

Monika Lewandowska

Z wielką pasją i uwagą pedagogikę Montessori przenoszę na obszar pracy edukacyjnej, w której najważniejsze są dla mnie wartości takie jak empatia, dobra relacja i szacunek.

Doświadczenie montessoriańskie zdobywałam jako nauczyciel i dyrektor przedszkola oraz wicedyrektor szkoły podstawowej – placówek pracujących według koncepcji Marii Montessori. Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykształcenie montessoriańskie zdobyłam w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie oraz na szkoleniach i kursach organizowanych przez Polskie Centrum Montessori.

Obecnie jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i dyrektorem Leśnej Szkoły Montessori w Gdyni na Bernadowie. Piękniejszego miejsca do pracy nie mogłam sobie wymarzyć. Czerpię radość każdego dnia obserwując szczęśliwe dzieci obcujące z naturą i zdobywające wiedzę w otoczeniu przyrody.

Bliskie jest mi porozumienie oparte na empatii NVC wg Marshalla Rosenberga. Jestem miłośniczką kotów, gry na instrumentach, jogi, tańca i zdrowego gotowania.