Izabela Kotyńska-Zielińska

Izabela Kotyńska-Zielińska

Jestem założycielką Today We Have (www.todaywehave.com), koordynatorką międzynarodowego projektu I live by the Sea i edukatorką Ocean Literacy.
Jestem autorką i współautorką warsztatów, wystaw i wydarzeń popularno-naukowych, które były i są realizowane na arenie międzynarodowej: Nowy Jork, Bruksela, Rostock, Southampton, Lizbona, Paryż, Ravenna itd. Z wykształcenia politolożka, historyczka i pedagożka.
Naprawdę wierzę w dobrą jakość edukacji. W edukację, która nie zna granic i jest otwarta dla wszystkich na całym świecie. Dlatego stworzyłam Projekt Mieszkam nad Morzem (I live by the Sea) dla dzieci i młodzieży, który od 2020 roku jest oficjalnym partnerem Dekady Nauk o Oceanie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Filozofią projektu I live by the Sea jest stworzenie platformy wymiany informacji dla wszystkich, dla których los naszych mórz i oceanów nie jest obojętny. Pragniemy budować międzynarodową społeczność, której przedstawiciele, uznają sens realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z morzami i oceanami
Moim celem jest edukowanie dzieci i młodzieży na całym świecie, aby uświadomiły sobie, że wszyscy mieszkamy nad morzem (We all live by the Sea ) niezależnie od tego, jak daleko od morza żyjemy, obok plaży czy daleko w górach, wywieramy na nie wielki wpływ. I to od nas zależy, czy stworzymy pozytywny związek z morzem, czy mamy na nie wpływ negatywny.
Podczas European Maritime Day 2022, które odbyły się w Ravennie, 20 maja2022 roku, Dyrektora Generalna DG MARE Komisji Europejskiej przyznała konkursowi I live by the Sea nagrodę: “Main EU4Ocean coalition award – Sky Blue za znaczące osiągnięcia w rozwijaniu zasad Ocean Literacy w Europie, wysiłki i inicjatywy w tłumaczeniu ducha i zasad koalicji EU4Ocean, jednocześnie mobilizując różne społeczności europejskie.
Od 2020 roku jestem członkinią-założycielką Koalicji EU4Ocean, która jest nową europejską koalicją poświęconą Ocean Literacy.
Od 2018 roku prowadzę warsztaty „I live by the Sea Ocean Action” dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty „Ocean zmian” w Instytucie Oceanologii PAN.
ORCID:
https://orcid.org/0000-0002-7099-8692
Ekspert od oceanów:
https://oceanexpert.org/expert/Izabela%20Kotynska-Zielinska