Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Gophery/domains/konferencja.pcm.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Gophery/domains/konferencja.pcm.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Gophery/domains/konferencja.pcm.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706 Ewa Gutowska – Konferencja "Zaproszenie do Montessori" – Gdynia, 18 -19 maja 2019 r.
Ewa Gutowska

Ewa Gutowska

Nauczyciel dyplomowany, trener i wykładowca w zakresie pedagogiki Montessori. Od roku 1989 Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 36 im. Marii Montessori w Białymstoku. Moje zainteresowania koncentrują się wokół szeroko rozumianych problemów związanych z edukacją przedszkolną i wczesnoszkolną, a w szczególności dotyczą wspierania i wszechstronnego aktywizowania rozwoju małego dziecka. Przedmiotem moich zainteresowań jest również wczesna edukacja w krajach europejskich. Z tą problematyką związane są moje liczne udziały w wielu polskich i zagranicznych konferencjach, głownie w Polskich Dniach Montessori oraz w europejskich szkoleniach i konferencjach naukowych m.in.: Londyn /2007/, Oxford /2008/, Montessori Europe w: Kraków /2009/, Bad Honef /2010/, Bratysława /2011/, Rzym /2012/, Budapeszt /2013/, Lund /2014/, Lublin /2015/, Berlin /2016/, Haga /2017/, Sofia /2018/. Jestem współautorką i „Innowacji programowo – organizacyjnej opracowanej w oparciu o koncepcję pedagogiczną Marii Montessori” wdrożonej w 2009 roku w przedszkolu, którym kieruję – Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku. Stworzyłam pierwsze i jak dotąd jedyne państwowe przedszkole o profilu Montessori w regionie północno-wschodniej Polski obejmujące opieką 200 dzieci z alergiami.

Kadra przedszkola systematycznie szkoli się i dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi nauczycielami. Rozpowszechniamy pedagogikę Montessori prowadząc wykłady, kursy i i warsztaty.

O tym właśnie będę mówiła na spotkaniu z Wami w Gdyni 