sobota | 11:50-13:20
Sala Morska

Placówka przyszłości, future design. Trendy i przykłady.

Gdy nadchodzi niepokój i niepewność rodzą się pytania: “Co nas czeka?”, “Czy mogliśmy to przewidzieć?”, “Co dalej?”, “Jaka przyszłość nas spotka?”.

Podczas moich zajęć nie będziemy się uczyć, jak zostać wróżkami, czy starożytnymi wyroczniami przepowiadającymi przyszłóść.

Przyszłość jest otwarta, ale i nieoswojona. Niby można się na nią przygotować, lecz nie zawsze jest to łatwe. To niedokończona książka, do której sami dopisujemy rozmaite zakończenia.

Projektowanie przyszłości to poszerzający horyzont myślenia, sposób na proaktywne poszukiwanie możliwych rozwiązań rozwojowych na dzisiaj.

O projektowaniu możliwych przyszłości, o sygnałach zmian i trendach, w które się te zmiany układają porozmawiamy podczas mojego warsztatu. Pokażę jak mógłby wyglądać taki proces projektowy. Podzielę się też wiedzą na temat badań dotyczących przyszłości i konieczności w polskiej edukacji. Opowiem o najnowszych inicjatywach polskiego środowiska montessori mających na celu podjęcie już dziś kroków, które sprawią, że przemieścimy się w stronę pereferowanych przyszłości. Zapraszam!