Monika Borek

„Montessorianka” od zawsze. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także dwuletnie międzynarodowe studia podyplomowe z zakresu pedagogiki i terapii Montessori przy współpracy z Kinderzentrum w Monachium. Ukończyła również kurs Montessori „Assistant to Infancy” dla dzieci od urodzenia do trzeciego roku życia oraz kurs szkolny Montessori dla osób do 12 roku życia.

Przygodę z Montessori rozpoczęła w 2001 roku jako wolontariusz w krakowskim przedszkolu, a następnie od 2003 jako nauczyciel prowadzący grupę przedszkolną. Od 2007 roku jest także trenerem nauczycieli Montessori w Polsce (Polskie Centrum Montessori) i za granicą (Modern Montessori International) – pracowała w Warszawie, Konstancinie, Singapurze, Indiach, Indonezji, Tajlandii, Sri Lance i Malezji. Od 2016 roku prowadzi Montessori City® – miejsce wsparcia dla dzieci i rodzin w edukacji domowej.

Prywatnie – ekologicznie zorientowana, pełna energii wegetarianka, spełniona mama i żona. Czas poza pracą lubi spędzać podróżując, jeżdżąc rowerem, uprawiając wspinaczkę i nurkowanie. Uczuciowo związana z Hiszpanią:)